FAQ

Áno, termín fotenia je nutné si vopred rezervovať. Počas víkendov v hlavnej svadobnej sezóne uprednostňujem celodenné svadby. Počas týždňa aj malé svadby, portrétne fotenia, oslavy, rodinné fotenia, prípadne iba obrady, či rôzne eventy.

Štandardne dodávam fotografie na USB nosiči v dvoch rozlíšeniach. Vo vysokom rozlíšení pre tlač a v nižšom rozlíšení pre web a zdieľanie. Všetko zabalené v hand-made darčekovej krabičke vyrobenej na Slovensku a personalizovanej iba pre vás. Ďalej obdržíte aj odkaz do online galérie po dobu 14 dní, aby ste mohli všetky fotografie rýchlo prezdieľať  so svojimi svadobnými hosťami, kamarátmi a známymi. Samozrejme sa vieme dohodnúť aj na výrobe papierových fotografií, fotokníh, obrazov, kalendárov a podobne. Ku každej svadbe vytváram aj krátky svadobný klip vytvorený z fotografií s hudobným podkladom.

Maličkú ochutnávku, t.j. 2-3 fotografie obdržíte už v priebehu pár dní po svadbe. Ostatné fotografie odovzdávam do 4-6 týždňov. Presný počet záberov záleží hlavne od počtu hostí, ale aj od charakteru svadby, rozvrhu dňa, programu počas svadobnej hostiny a podobne. Orientačné číslo je 350 až 800.

V prvom rade chcem povedať, že nepoužívam rovnaký štýl úpravy pre všetky fotografie. Nepatrím medzi fotografov, ktorí používajú rovnaký preset pre celé portfólio. Mojim cieľom je prirodzenosť záberov, ale tonalitu fotografií volím podľa svojho cítenia a svojich vlastných skúseností. Inak pristupujem k fotografiám vytvoreným v lete na zelenej lúke, alebo na jeseň uprostred lesa. Každá scéna ponúka možnosť vytvoriť iný typ atmosféry. Preto si v každom prípade prezrite moje portfólio, aby ste mali predstavu, akým spôsobom pracujem. Ak máte konkrétnu požiadavku na úpravu fotografií, rád si ju s Vami prekonzultujem.

V minulosti som sa kvôli práci zameriaval len na fotenie eventov v rámci mesta a po blízkom okolí. Momentálne, hoci väčšiu časť akcií mávam po východnom Slovensku, nemám problém vycestovať kdekoľvek. Názov FotoKošice už ale kvôli brandingu meniť nechcem.

Do svadobného dňa sa snažím zasahovať čo najemenej. „Momentky“ typu, teraz sa akože zatváriš prekvapene, nie sú môj štýl. Samozrejme, pri fotení pomôžem a poradím v rámci možností, ak si to situácia vyžaduje.

Áno, osobné stretnutie je vítané a odporúčané. Na osobnom stretnutí si detailnejšie preberieme priebeh svadobného dňa a osobne sa spoznáme. V krajnom prípade môžeme využiť aspoň videohovor.

Áno, svadby v mesiacoch november – marec ponúkam za zvýhodnené ceny. Rovnako ponúkam zľavy na fotenie svadieb pre milovníkov čierno-bielej fotografie v prípade, ak si želajú nafotenie celej svadby do čierno-biela.

Neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára, emailom, alebo telefonicky.