FAQ

Áno, termín fotenia je nutné si vopred rezervovať. Pre záväznú rezerváciu termínu je nutné spísať zmluvu o dielo a uhradiť zálohovú platbu vo výške 20% z celkovej ceny fotenia. V cene balíkov je aj konzultácia o priebehu svadobného dňa (tipy, rady, harmonogram a pod.).

Zvyčajne odovzdávam fotografie do 5-6 týždňov. Presný počet záberov záleží hlavne od počtu hostí, ale aj od charakteru svadby, rozvrhu dňa, programu počas svadobnej hostiny a podobne. Počet fotografií sa vzhľadom na veľkosť svadby pohybuje v rozmedzí 200 až 600.

Všetky fotografie, ktoré odo mňa obdržíte, graficky upravujem. Medzi základné úpravy patrí úprava svetlosti, farebnosti a orez fotografii. Portrétne fotografie a „rande“ fotografie navyše retušujem. Sem patrí predovšetkým odstraňovane nežiadúcich elementov, ako sú znamienka, vrásky, bielenie zubov a podobne. Ďalšie úpravy volím podľa vlastného uváženia. Nepoužívam rovnaký štýl úpravy pre všetky fotografie. Nepatrím medzi fotografov, ktorí používajú rovnaký preset pre celé portfólio. Mojim cieľom je prirodzenosť záberov, ale tonalitu fotografií volím podľa svojho cítenia a svojich vlastných skúseností. Inak pristupujem k fotografiám vytvoreným v lete na zelenej lúke, alebo na jeseň uprostred lesa. Každá scéna ponúka možnosť vytvoriť iný typ atmosféry. Preto si v každom prípade prezrite moje portfólio, aby ste mali predstavu, akým spôsobom pracujem. Ak máte konkrétnu požiadavku na úpravu fotografií, rád si ju s Vami prekonzultujem.

Fotím prevažne reportážnym štýlom a do svadobného dňa sa snažím zasahovať čo najemenej. „Momentky“ typu, teraz sa akože zatváriš prekvapene, nie sú môj štýl. Samozrejme, pri spoločnom portrétnom fotení pomôžem a poradím s pózovaním, ak si to situácia vyžaduje.

Áno, osobné stretnutie je vítané a odporúčané. Na osobnom stretnutí si detailnejšie preberieme priebeh svadobného dňa a osobne sa spoznáme. V krajnom prípade môžeme využiť aspoň videohovor.

Áno, svadby v mesiacoch november – marec ponúkam za zvýhodnené ceny. Rovnako ponúkam zľavy na fotenie svadieb pre milovníkov čierno-bielej fotografie v prípade, ak si želajú nafotenie celej svadby do čierno-biela.

Videom sa v súčasnosti nezaoberám a pri svojej práci sa plne koncentrujem na fotenie. Ku každému svadobnému foteniu však dodávam krátky svadobný klip vyhotovený z fotografií, ktorý mnohým postačuje ako náhrada za klasický videoklip.

Bezpodmienečne. To by malo byť nevyhnutným pravidlom každého fotografa. Hoci je dnešná foto technika mimoriadne spoľahlivá, bolo by nezodpovedné prísť na svadbu s jedným fotoaparátom. Technika sa nemusí len pokaziť, ale môže sa zničiť pádom, vyliatím nápoja, alebo inou nehodou. Vždy so sebou nosím minimálne dva fotoaparáty, vrátane záložných objektívov.  

Hoci to nie je vašou povinnosťou a konečné rozhodnutie je vždy na vás, bežným štandardom je zabezpečiť občerstvenie pre svadobných dodávateľov (DJ, kapela, kameraman, fotograf…). Ak sa predsa len rozhodnete inak, mali by ste ich vopred upozorniť na to, aby si na akciu zabezpečili vlastné občerstvenie.

Áno. Práve svadba je na to ideálnou príležitosťou, keďže sa väčšinou práve tam pokope stretáva aj vzdialenejšia rodina.

Neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára, emailom, alebo telefonicky.