O mne

Ahojte priatelia !

Volám sa Ján, ale volajú ma aj Janko, Janči…a pochádzam z malebného mestečka Košice, kde aj žijem, avšak Slovensko, ako krajinka malá, nám dáva možnosti stretnúť sa a fotiť prakticky kdekoľvek. Všetko je otázkou dohody. Fotografovaniu sa venujem takmer 20 rokov a počas tejto doby som nazbieral množstvo skúseností naprieč rôznymi fotografickými štýlmi.

Pri fotení svadieb dávam prednosť prirodzenému podaniu farieb, keďže tradičná a prirodzená fotografia si zachová svoju tvár stále, bez ohľadu na to, po akom čase sa k svojim fotografiám vrátite, aby ste si ich pripomenuli sebe, prípadne s hrdosťou ukázali svojim deťom. Nebránim sa však ani decentnej úprave v grafickom editore, aby vybrané zábery získali umelecký nádych, prípadne aby som ešte viac zdôraznil emóciu, ktorú z nich cítiť.

Svadobný deň fotím prevažne reportážnym štýlom, preto do priebehu udalostí zasahujem čo najmenej a snažím sa, aby ste váš svadobný príbeh tvorili vy, nie ja. Zakladám si na tom, aby bol náš vzájomný vzťah korektný a priateľský. Iba tak dosiahneme pohodovú náladu a prirodzené úsmevy.

Člen celosvetovej komunity svadobných fotografov.