Svadobný fotograf Košice

Ahojte priatelia !

Volám sa Ján Sakáč, ale volajú ma aj Janko, Janči…a pochádzam z malebného mestečka Košice, kde aj žijem, avšak Slovensko, ako krajinka malá, nám dáva možnosti stretnúť sa a fotiť prakticky kdekoľvek. A áno, môžem povedať, že aj ja patrím k ľuďom, ktorí robia, čo ich baví. Už od školy som pobehoval s fotoaparátom a fotil kade-tade po Slovensku. Len tak, pre zábavu. Táto záľuba sa postupne stala mojou prácou a v súčasnosti je to už vyše 20 rokov, čo sa fotografii venujem. Počas tejto doby som nazbieral množstvo skúseností napriek rôznymi fotografickými štýlmi. A vlastne..ak náhodou nepracujem, tak ešte stále pobehujem s fotoaparátom niekde po Slovensku :)

Súčasný svadobný trh je príliš zameraný na marketing
a niekde v tom celom každý zabúda na to, že svadobná fotografia je o kontakte so skvelými ľuďmi, ktorých mám možnosť pri svojej práci spoznávať. Zachytenie všetkých tých úžasných momentov a emócií, ktoré svadbu vytvárajú. Sme na prahu novej technologickej éry, kedy je umelá inteligencia schopná vytvoriť napríklad aj vaše fotografie zo svadby, na ktorej ste nikdy neboli. Všetko je to ale k ničomu, pretože nám umelá inteligencia nedokáže vytvoriť jedno – emóciu. Ak si moje fotografie budete po rokoch znovu prezerať, chcem, aby Vám spoločný svadobný príbeh znovu ožíval pred očami. Aby ste na fotkách videli, ako sa postupne meníte od „obyčajného človeka“, až po ženícha a nevestu a následne kráčate svojim svadobným dňom od rannej prípravy, cez obrad, až do posledného tanca.

Hoci je každá svadba zmesou rôznych fotografických štýlov, väčšinu svadobného dňa fotím reportážnym štýlom a do priebehu udalostí zasahujem čo najmenej. Som názoru, že hoci je fotograf dôležitou súčasťou dňa, nemal by byť jeho stredobodom. Tým ste vy dvaja. Chcem, aby ste si naplno užívali svoju svadbu. A ja sa postarám o ostatné.

Člen celosvetovej komunity svadobných fotografov.