Som fotograf s pôsobiskom predovšetkým na východnom Slovensku, v okresoch Košice, Prešov, Michalovce, Vranov, Humenné, Trebišov a v priľahlom okolí, prípadne po dohode aj na iných miestach. O fotografovanie sa zaujímam v podstate od detstva. Už ako malého ma otec učil „cvakať“ svoje prvé zábery na starej ruskej Smene. Pamätám si, že som ako malý chlapec behal s fotoaparátom na krku, a fotil všetko naokolo. Niekedy len tak, bez filmu. Nevedel som, prečo to vlastne robím, ale bavilo ma to a dosť som si z toho obdobia zapamätal. Neskôr, som sa pochopiteľne chcel posunúť niekam ďalej ale žiaľ, ako mnohí, ani ja som na to nemal peniaze. Aj najzákladnejšia amatérska fotovýbava sa totiž v tých časoch pohybovala na úrovni okolo 60 tisíc korún, profesionálna výbava kľudne atakovala aj hodnoty cez 400 tisíc korún. To bola v tej dobe značná suma, pre mladého človeka dvojnásobne. Čas však plynul ďalej a ja som si po rokoch predsa len kúpil svoju prvú zrkadlovku. Bol to moment, od ktorého som vedel, že sa chcem fotografovaniu venovať aj na profesionálnejšej úrovni. Venujem sa mu teda už od roku 2005. Za ten čas mi prešlo rukami množstvo rôznej techniky. Momentálne používam na fotenie digitálne bezzrkadlovky a zrkadlovky od spoločnosti Canon, spolu s príslušenstvom známych výrobcov foto-techniky značiek Metz, Tamron, Sigma, Hama a pod.

Prečo si vybrať mňa ?

Výber fotografa môže byť totiž náročnejšia úloha, ako sa na prvý pohľad zdá. S dnešnou dostupnosťou techniky a takisto aj s rozmachom sociálnych sietí, sa mnoho amatérov hrdo prezentuje ako profesionálni fotografi. Niekedy sa zdá, že takmer každý, kto vlastní zrkadlovku, už automaticky niečo ponúka. To všetko neuveriteľne sťažuje výber toho správneho fotografa a pre obyčajný mladý pár, je v dnešnej dobe nesmierne náročné na prvý pohľad rozlíšiť amatérskeho fotografa, od toho, ktorý už má niečo za sebou.

Čím som zaujímavý ?

Profesionálna foto technika – používam profesionálnu foto techniku, fotoaparáty Canon EOS R a Canon rady 5D, vrátane objektívov Canon profesionálnej triedy L a Tamron najvyššej triedy G2.

Kompletný sprievodca výberu svadobného fotografa – na mojej stránke môžete nájsť príručku ako si vybrať svadobného fotografa, v ktorej sa dozviete celý proces od hľadania fotografa, až po odovzdanie fotografií. Všetko jasne a zrozumiteľne vysvetlené.

Profesionálny prístup – profesionálny a férový prístup od prvého kontaktu, až po odovzdanie fotografií.

Informovanosť – na mojom blogu zdieľam užitočné informácie a rady z praxe, ktoré aj vám môžu pomôcť, ako zvládnuť svadobný deň bez problémov.

Nie nadarmo sa vraví, že ktokoľvek môže napodobniť vašu prácu, ale nikto nedokáže napodobniť to, kým ste. Väčšinu svadobného dňa fotím reportážnym štýlom, čo mi umožňuje zachytávať skutočnú atmosféru svadby. Pri práci preto vždy ponúkam priateľský, profesionálny, ale uvoľnený prístup, pri ktorom často zažijeme kopec srandy a zábavy.


Člen celosvetového združenia svadobných fotografov