O mne

Svadobný fotograf

Ahojte priatelia !

Volám sa Ján Sakáč, ale volajú ma aj Janko, Janči…a pochádzam z malebného mestečka Košice, kde aj žijem, avšak Slovensko, ako krajinka malá, nám dáva možnosti stretnúť sa a fotiť prakticky kdekoľvek. Všetko je otázkou dohody. Fotografovaniu sa venujem takmer 20 rokov a počas tejto doby som nazbieral množstvo skúseností naprieč rôznymi fotografickými štýlmi.

Pri fotení svadieb dávam prednosť prirodzenému podaniu farieb, keďže tradičná a prirodzená fotografia si zachová svoju tvár stále, bez ohľadu na to, po akom čase sa k svojim fotografiám vrátite, aby ste si ich pripomenuli sebe, prípadne s hrdosťou ukázali svojim deťom. Nebránim sa však ani decentnej úprave v grafickom editore, aby vybrané zábery získali umelecký nádych, prípadne aby som ešte viac zdôraznil emóciu, ktorú z nich cítiť.

Svadobný deň fotím prevažne reportážnym štýlom, preto do priebehu udalostí zasahujem čo najmenej a snažím sa, aby ste váš svadobný príbeh tvorili vy, nie ja.  Ak si moje fotografie budete po rokoch znovu prezerať,  chcem, aby Vám tento príbeh znovu ožíval pred očami. Aby ste na fotkách videli, ako sa postupne meníte od „obyčajného človeka“, až po ženícha a nevestu a následne kráčate svojim svadobným dňom od rannej prípravy, cez obrad, až do posledného tanca. Počas fotenia si zakladám na pohodovej a uvoľnenej atmosfére. Teším sa na Vás !

signature
Člen celosvetovej komunity svadobných fotografov.