• Ponúkate zľavy na svadby mimo hlavnej sezóny ?

  Áno, svadby v mesiacoch november – marec ponúkam za zvýhodnené ceny. Rovnako ponúkam zľavy na fotenie svadieb pre milovníkov čierno-bielej fotografie v prípade, ak si želajú nafotenie celej svadby do čierno-biela.

  Komentáre vypnuté na Ponúkate zľavy na svadby mimo hlavnej sezóny ?
 • Je možnosť osobného stretnutia pred svadbou ?

  Áno, osobné stretnutie je vítané a odporúčané. Na osobnom stretnutí si detailnejšie preberieme priebeh svadobného dňa a osobne sa spoznáme. V krajnom prípade môžeme využiť aspoň videohovor.

  Komentáre vypnuté na Je možnosť osobného stretnutia pred svadbou ?
 • Aký je váš prístup k foteniu ?

  Fotím prevažne reportážnym štýlom a do svadobného dňa sa snažím zasahovať čo najemenej. „Momentky“ typu, teraz sa akože zatváriš prekvapene, nie sú môj štýl. Samozrejme, pri spoločnom portrétnom fotení pomôžem a poradím s pózovaním, ak si to situácia vyžaduje.

  Komentáre vypnuté na Aký je váš prístup k foteniu ?
 • Upravujete fotografie ?

  Všetky fotografie, ktoré odo mňa obdržíte, graficky upravujem. Medzi základné úpravy patrí úprava svetlosti, farebnosti a orez fotografii. Portrétne fotografie a „rande“ fotografie navyše retušujem. Sem patrí predovšetkým odstraňovane nežiadúcich elementov, ako sú znamienka, vrásky, bielenie zubov a podobne. Ďalšie úpravy volím podľa vlastného uváženia. Nepoužívam rovnaký štýl úpravy pre všetky fotografie. Nepatrím medzi fotografov, ktorí používajú rovnaký preset pre celé portfólio. Mojim cieľom je prirodzenosť záberov, ale tonalitu fotografií volím podľa svojho cítenia a svojich vlastných skúseností. Inak pristupujem k fotografiám vytvoreným v lete na zelenej lúke, alebo na jeseň uprostred lesa. Každá scéna ponúka možnosť vytvoriť iný typ atmosféry. Preto si v každom prípade prezrite moje portfólio, aby…

  Komentáre vypnuté na Upravujete fotografie ?
 • Kedy obdržíme fotografie a koľko ich bude ?

  Zvyčajne odovzdávam fotografie do 5-6 týždňov. Presný počet záberov záleží hlavne od počtu hostí, ale aj od charakteru svadby, rozvrhu dňa, programu počas svadobnej hostiny a podobne. Počet fotografií sa vzhľadom na veľkosť svadby pohybuje v rozmedzí 200 až 600.

  Komentáre vypnuté na Kedy obdržíme fotografie a koľko ich bude ?
 • Je potrebné si termín fotenia rezervovať ?

  Áno, termín fotenia je nutné si vopred rezervovať. Pre záväznú rezerváciu termínu je nutné spísať zmluvu o dielo a uhradiť zálohovú platbu vo výške 20% z celkovej ceny fotenia. V cene balíkov je aj konzultácia o priebehu svadobného dňa (tipy, rady, harmonogram a pod.).

  Komentáre vypnuté na Je potrebné si termín fotenia rezervovať ?