Ako postupovať ?

Ukážky mojej práce ste si už iste pozreli. Odporúčam si pozrieť aj najčastejšie kladené otázky, kde možno nájdete odpoveď na to, čo Vás zaujíma.

V prvom kroku si prosím overte voľný termín prostredníctvom formuláru, alebo telefonicky. Po potvrdení voľného termínu z mojej strany, môžeme pokračovať v diskusii o detailoch vašej svadby a o detailoch mojej práce. Až následne sa rozhodnete, či pristúpime k záväznej rezervácii termínu, alebo budete pokračovať v hľadaní niekoho iného. Pri procese výberu fotografa odporúčam aspoň jedno osobné stretnutie.

TIP: Celý proces, od hľadania fotografa až po odovzdanie fotografií môžete nájsť v mojej príručke. Klikajte SEM.

Prečo osobné stretnutie ?
Stretnutie pri káve a nadviazanie kamarátstva vám pomôže správať (a tváriť sa) počas svadby prirodzene a byť menej nervózny. Môžeme sa porozprávať o tom, ako ste sa vlastne spoznali, preberieme si detaily fotenia, vašu predstavu o fotení, aký štýl preferujete, rekvizity a všetko ostatné. Ja budem vedieť niečo o vás a vy o mne. Nestane sa tak, že vám príde fotiť svadbu úplne cudzí človek, ktorého ste nikdy predtým nevideli, čím počas samotného fotenia dosiahneme väčšiu prirodzenosť a náš vzťah nebude úplne chladný.

Zhruba mesiac pred svadbou vás znovu kontaktujem a zašlem vám zopár dobrých rád k foteniu, kde vám poradím, ako sa pri fotení správať, ako sa tváriť, na čo si dávať pozor a podobne. A samozrejme, keďže je lepšie byť pripravený, ako zaskočený, prejdeme si aj váš harmonogram svadobného dňa, aby sme mali všetko vopred pripravené a dohodnuté (čo sa fotí, kedy sa fotí, stretnutia, presuny, a ďalšie).

Niekoľko krátkych rád na záver
* Portrétne fotografovanie sa nemusí konať v deň svadby.
* Fotenie rande alebo zásnub je čoraz viac v trende. Rande fotografie viete použiť na svadobné oznámenie, alebo do svadobných novín.
* Ak nemáte žiaden nápad na vhodné miesto na fotenie, viem Vám dať nejaké tipy (Košice a okolie).
* Pouvažujte nad rekvizitami, ktoré vás vystihujú.
* Najlepšie svetelné podmienky sú v čase tzv. zlatej hodinky (po východe a pred západom Slnka).
* Ak sa koná portrétne fotenie v deň svadby, vždy mať v zálohe aj alternatívu pre prípad zlého počasia.