tipy na svadbu

Tipy na oživenie svadby

6 tipov pre unikátnu svadbu

Jednou z najčastejších vecí, ktoré vídavam na svadobných portáloch, sú otázky budúcich neviest, akým spôsobom si svoju svadbu spestriť a urobiť ju niečím výnimočnou. Ako dosiahnuť, aby to nebola len tak „obyčajná“ svadba ? Čo všetko urobiť pre to, aby hostia na vašu svadbu spomínali ešte poriadne dlho ? Aké sú tipy na oživenie svadby ? Riešenie je v skutočnosti veľmi jednoduché – personalizujte si ju. Pretože na detailoch záleží. Tu je zopár jednoduchých nápadov, ktoré môžu vašu svadbu skutočne oživiť a zároveň nezruinujú váš svadobný rozpočet:

Pripravte vlastné nápoje
Buďme úprimní, je len zopár ľudí, ktorí prídu na svadbu abstinovať. Prečo teda hosťom neponúknuť naozaj jedinečný drink ? Fantázii sa medze nekladú. Pripravte svojim hosťom nápoje, ktoré vás vystihujú, alebo ktoré máte radi. Nehanbite sa svoje drinky aj nejako pomenovať. Dohodnite sa s obsluhou na príprave „jeho“ a „jej“ obľúbeného nápoja, prípadne ich ponúknite ako welcome drink. Hostia budú milo prekvapení a verte, že na nich urobíte úžasný prvý dojem.

Upravte si menu
Podobný vzorec platí aj pri podávaní jedál. Prečo skončiť pri rezni s broskyňou, keď môžete byť výnimoční ? Catering hrá podstatnú úlohu pri celkovom dojme zo svadby. Upravte si jedlá podľa svojej predstavy. Pamätáte si ešte na jedlo zo svojho prvého rande ? Ponúknite ho. Čo takto nejaký výborný pokrm zo spoločnej dovolenky, na ktorý len tak nezabudnete ? Požiadajte kuchyňu, aby ho pripravili. Máte obľúbený dezert ? Sem s ním. Varí babka nezabudnuteľný lekvár ? Tak na stole nesmie chýbať. Znovu platí, že fantázii sa medze nekladú. Rovnako, ako pri nápojoch, tak aj jedlá môžu byť rozdelené na „jeho“ a „jej“.

Zabudnite na čísla stolov
Kto povedal, že stoly musia byť očíslované numericky ? Skúste namiesto obyčajného „stôl 1, stôl 2“, vaše stoly pomenovať. Môžu to byť mená, názvy krajín, ktoré ste navštívili, názvy obľúbených filmov, miesta, ktoré sa vám páčia, čokoľvek. Obávate sa, že hostia nepochopia, o čo ide ? Priložte na každý stôl aj krátky príbeh o tom, čo vlastne znamená jeho názov. Je to skvelá téma na spoločné rozhovory ľudí, ktorí pri tom stole sedia, uvidíte sami.

Vytvorte fotostenu
Vaša svadba je obrovským míľnikom vo vašom spoločnom živote, tak prečo neponúknuť svadobným hosťom celý príbeh, čo vlastne tejto skvelej udalosti predchádzalo ? Fotostena, alebo fotostolík je úžasný spôsob, akým môžu nazrieť aj do vašej spoločnej minulosti a defacto až na začiatok vašej spoločnej cesty. Môžete pridať fotografie z čias, keď ste boli obaja ešte deťmi, vaše spoločné zábery z dovoleniek, alebo dokonca aj fotografie zo svadby vašich rodičov. Fotostena je súčasne aj dobrým spôsobom, ako si spomenúť na členov rodiny, ktorí už nie sú medzi nami, alebo ktorí sa nemohli svadby z nejakého dôvodu zúčastniť a hrajú vo vašom živote podstatnú úlohu.

Pripravte tortu presne podľa seba
Torty dnes dokážu byť skutočne majstrovským dielom. Dokonca až takým, že sa o nich točia reality show. Prečo túto výhodu nevyužiť vo svoj prospech ? Aj torta dokáže vyčariť poriadny úsmev na tvári. Keď už investujete do svadobnej torty nie malé peniaze, nech stojí za to. Požiadajte svojho cukrára, aby vám pripravil tortu na mieru. Presne takú, ktorá vás niečím vystihuje.

Naplánujte špeciálny program
Zábava sa nemusí vždy začínať a končiť na tanečnom parkete. Aj do svadobného programu sa dá šikovne zakomponovať vaša záľuba, obľúbená spomienka, alebo iný zážitok, o ktorý sa chcete s vašimi hosťami podeliť. Máte radi humor ? Pozvite stand-up komika. Chcete, aby vás hostia lepšie spoznali ? Pripravte im kvíz s otázkami o vás dvoch. Do svojich hier môžete zahrnúť aj ostatných hostí, nápadov je naozaj mnoho. A čo takto len obyčajný stoličkový tanec ? Vždy lepšie, ako nič. P. S: možno príde aj kúzelník.

Rozdiel medzi svadbou a nezabudnuteľnou svadbou totiž často spočíva v maličkých detailoch. Tie sa dajú pripraviť zaujímavo, vtipne a vkusne. A čo je najdôležitejšie, tieto tipy na oživenie svadby nerozbijú váš svadobný rozpočet. Práve svadba je totiž udalosťou, pri ktorej sa na jednom mieste stretnú všetci ľudia, ktorí pre vás vo vašom živote niečo znamenajú. Koľko takýchto príležitostí ešte budete mať ? Urobte to tak, aby na ten deň ešte dlho spomínali.

Späť na blog